mieszkanie w rzeszowie

Dlaczego mieszkania w Rzeszowie to dobry pomysł na inwestycję?

Każdy kto ma jakieś środki, poważnie się zastanawia jak je mądrze zainwestować, żeby nie stracić. Coraz mniej osób decyduje się na tak popularne kiedyś lokaty, bo ich opłacalność jest obecnie zdecydowanie zbyt niska. Znacznie atrakcyjniejszą alternatywą stało się inwestowanie w mieszkania do wynajęcia. Przy obecnych wysokich cenach najmu, zainwestowane środki mogą się zwrócić znacznie szybciej niż przy lokacie, a do tego zawsze mamy nieruchomość, którą w razie zmiany planów można po prostu sprzedać. Tylko gdzie kupić takie mieszkanie? W Rzeszowie!

Rynek nieruchomości w Rzeszowie

Rynek nieruchomości w Rzeszowie kwitnie. Obecnie najwięcej deweloperów działa właśnie tutaj. Dlaczego? Bo to rynek z ogromnym potencjałem. Rzeszów jest miastem, do którego każdego roku napływają tysiące studentów, a ostatnio także pracowników zza granicy. Wszyscy muszą gdzieś mieszkać, więc wynajmują pokoje lub całe mieszkania. Popyt na mieszkania do wynajęcia jest tu bardzo duży. Właśnie dlatego mieszkania deweloperskie są rozsprzedawane na długo zanim powstaną. Niektórzy dysponując większą gotówką, od razu wykupują po kilka mieszkań. Czy to ma sens? Jak najbardziej!

Dlaczego nowe mieszkania w Rzeszowie są lepsze?

Ale nawet jeśli podejmie się już decyzję – kupuję mieszkanie pod najem w Rzeszowie, powstaje kolejna kwestia. Lepiej kupić mieszkanie w Rzeszowie z rynku wtórnego czy nowe? Tak naprawdę nie trzeba długo myśleć, żeby poznać odpowiedź na to pytanie. Mieszkania z rynku pierwotnego są znacznie chętniej wynajmowane. W naszych czasach młodzi ludzie szukają mieszkań nowoczesnych. Nie chcą mieszkać w “gierkowskim” wystroju. Choć stare mieszkania mogą mieć bardzo dobrą lokalizację, to jednak, żeby wynająć je za satysfakcjonujące kwoty trzeba w nie sporo zainwestować. A w ostatecznym rozrachunku i tak ich wartość będzie obniżać wiek budynku i jego stan. Zupełnie inaczej jest z nowym budownictwem. Ma to znaczenie nie tylko dlatego, że nowe mieszkanie możemy wynająć drożej, ale też dlatego, że jeśli w pewnym momencie postanowimy je sprzedać, uzyskamy za nie więcej środków.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia – jaka lokalizacja mieszkania na wynajem będzie najlepsza? To już zależy od tego, komu będzie wynajmowane. Jeśli mają w nim mieszkać studenci najlepiej, żeby było położone blisko uczelni i centrum miasta. Jeśli jednak postawimy na rodziny, lepiej wybrać miejsce bardziej na obrzeżach za to z dobrą infrastrukturą. Tak, czy inaczej warto inwestować w mieszkania na wynajem właśnie w Rzeszowie!