jak urządzić mieszkanie?

Jak urządzić mieszkanie? Trendy mieszkaniowe w 2020 roku

Właśnie rozpoczął się ostatni rok tej dekady – 2020. A z nowym rokiem jak zwykle czekają nas nowe trendy w wystroju wnętrz. Tak więc jak urządzić mieszkanie w 2020? Projektanci robią co mogą, aby co roku proponować nowe mody, nowe rozwiązania. Oczywiście powinniśmy inspirować się modami z rozsądkiem. W końcu to my wiemy w jakim mieszkaniu będzie się nam mieszkać najlepiej, ale zawsze możemy podpatrzeć parę pomysłów z trendów na sezon mieszkaniowy 2020.

Jak urządzić mieszkanie? Natura w mieszkaniu

Już od kilku lat można zauważyć, że do mieszkań coraz częściej wchodzą naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno, które wykorzystywane są do uzupełniania wykończeń wnętrz. Oznacza to, że teraz zapewne projektanci pójdą o krok dalej. W tym roku na pewno bardzo mocno wykorzystywane będą rośliny i to nie tylko takie zamknięte w słoiku. Z powodzeniem możemy zaopatrzyć się w kwiaty doniczkowe w każdej ilości. Łatwo jest je przestawiać i komponować z resztą mieszkania. Oprócz natury, coraz mocniej stawia się na trendy ekologiczne – zainteresujmy się roślinami, które posiadają właściwości oczyszczające powietrze. Zwłaszcza w dużych miastach coraz trudniej o świeże powietrze, dlatego zadbajmy o nie chociaż w naszym własnym mieszkaniu.

Recykling mieszkaniowy

Trendy eco zaczynają też przebijać się do korzystania z mebli. Mamy stare meble, które chcemy wymienić na coś nowego. A może da się je wykorzystać w inny sposób? Może mamy dostęp do zbędnych palet, z których da się zrobić ramę łóżka? To dopiero oryginalny mebel, a do tego nasz własny! Renowacje starych mebli, zmiana ich przeznaczenia i dawanie im drugiego życia nie tylko staje się modne, ale też nadaje im osobistego charakteru, dzięki czemu nasze mieszkanie będzie jeszcze bardziej osobiste i przytulne!

Jaki kolor do mieszkania w 2020?

W ubiegłych latach dominowały takie kolory jak pudrowe róże oraz odcienie żółci. W tym roku czas na kolejny pastelowy kolor. Będzie to miętowa zieleń, czyli neo mint. To wyrazisty i delikatny kolor, który będzie motywem przewodnim wielu modnych projektów mieszkaniowych w 2020 roku. Neo mint nada każdemu mieszkaniu orzeźwienia i przyjemnej atmosfery lekkości. Ten kolor najlepiej będzie się komponował z bielami i szarościami, do których z łatwością dobierzemy meble.

Ostatecznie warto pamiętać, że moda przemija – warto się nią inspirować, ale najlepiej jest stworzyć mieszkanie w Rzeszowie, w którym będziemy czuć się dobrze przez lata.