mieszkanie w bloku rzeszów

Mieszkanie w bloku czy własny dom? Doradzamy

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że większość osób na tytułowe pytanie co wybrać, „mieszkanie w bloku czy własny dom?” większość z nas bez zastanowienia odpowie, że wolą dom. Jednak jest to decyzja nad którą powinniśmy się solidnie zastanowić. Łatwo jest sobie wyobrazić własny domek z zielonym trawnikiem i białym płotem – miejsce w którym możemy swobodnie wyjść na zewnątrz i zorganizować np. grilla ze znajomymi. Jednak mało kto przy takiej wizji zastanawia się też nad opłatami za rachunki związane z ogrzewaniem budynku, wiecznym zajmowaniem się trawnikiem, czy możliwymi naprawami praktycznie wszystkiego, jak bp. dach.

Dom czy mieszkanie w bloku?

Ostateczna decyzja potrafi przysporzyć wiele kłopotów.W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić nad naszymi finansami i nad tym, na co możemy sobie pozwolić. Zarówno kupno gotowego jaki wybudowanie domu od zera będzie zawsze będzie kosztować nas więcej niż mieszkanie w bloku w Rzeszowie. A i koszt utrzymania takiego domu też będzie (dużo) wyższy. Wszystkie koszta remontów i utrzymania spadają na nas. W mieszkaniu w bloku tego typu koszty rozkładają się na wielu właścicieli, więc nagła awaria nie byłaby tak odczuwalna dla naszego portfela.

Coraz ważniejszą kwestią przy budowie lub kupnie domu jest jego ogrzewanie. Koszty ogrzewania stale rosną i nie da się w łatwy sposób poradzić z tą kwestią. W bloku koszty ogrzewania są tak niskie, że niemal nieodczuwalne – zwłaszcza w nowych mieszkaniach w Rzeszowie. Mając własny dom, stajemy przed wyborem. Albo inwestujemy duże pieniądze w nowoczesny systemy grzewcze, które pozwolą nam więcej zaoszczędzić. Albo wybieramy tańsze rozwiązania, przez które nasze rachunki za ogrzewanie będą bardzo odczuwalne.

Wygoda to nie problemmieszkanie w domu

Własny dom najczęściej wybierają Ci, którzy chcą poświęcić więcej pieniędzy dla większego komfortu. Oraz przestrzeni. Do tego domy niemal zawsze mają jakiś ogródek do dyspozycji. Do tego dom, zwłaszcza budowany od zera, daje bardzo duże możliwość dopasowania aranżacji. W mniejszym stopniu musimy przejmować się sąsiadami. Ale nowoczesne mieszkania w Rzeszowie projektowane są tak, aby dorównywać pod tymi względami tradycyjne domy. Mogą to być mieszkania w stylu loft. Coraz częściej w takich blokach uświadczymy przestronne tarasy lub tereny zielone na dachu budynku. A przestrzeń w okół bloku może być dostosowana o wiele łatwiej, ponieważ na coś takiego składałoby się wiele osób. Mieszkanie w bloku może być obecnie równie komfortowe co dom.

Obecnie własne mieszkanie niewiele ustępuje domowi. A jest często o wiele tańsze. Do tego lokalizacje w jakich budowane są osiedla mieszkaniowe z blokami są w bardzo dobrych lokalizacjach. Są też przy nich nierzadko budowane dodatkowe elementy infrastruktury, jak przedszkola, siłownie czy sklepy. Kiedy mamy taką decyzję do podjęcia, naprawdę warto się zastanowić, ponieważ mieszkanie w bloku w Rzeszowie może okazać się o wiele lepszym wyborem.