Nasi Artyści

 

 

Ewelina Lochman – urodzona w Rzeszowie. Maluje, fotografuje, zajmuje się projektowaniem graficznym i aranżacją przestrzeni. Człowiek, to temat któremu poświęca najwięcej uwagi. Jej prace cechuje ekspresjonizm, geometria, mocna i wizualna kolorystyka, która jest wyrazem emocji. Emocja nakierunkowana jest na aspekty człowieczeństwa, kształt ciała, gesty, stany psychiczne, ruch lub bezruch. Jej malarstwo Ryszard Kucab, szef Galerii Sztuki Miasta Dębicy nazwał ekspresją liryczną. Założyła jedną z pierwszych prywatnych galerii sztuki w Rzeszowie Pierwsza wystawa indywidualna w 2002 r. Od tej pory stara się utrzymywać stały kontakt z galeriami i miłośnikami sztuki w kraju i za granicą. Projekty wizualne i projekty przestrzenne znalazły uznanie w Polsce, w Nowym Jorku, Szwajcarii i Krajach Skandynawskich. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Szwajcarii, Portugalii, Anglii.

 

 

 

Kamila Bednarska – urodziła się w 1983 r. w Rzeszowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2009 roku w pracowni wklęsłodruku prof. Marka Olszyńskiego i dr Pawła Bińczyckiego oraz w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Laureatka Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom na Wydziale Sztuki w roku akademickim 2008/2009. Od ukończenia studiów pracuje w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczka projektów artystycznych (m.in. wystaw międzyuczelnianych, przeglądów plastycznych, sympozjów artystycznych, aukcji charytatywnych). Od 2012 roku wice Prezes Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Inwencja, która wspiera wydarzenia kulturalne regionu podkarpackiego. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych i uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (m. in.: Anglia, Austria, Belgia, Grecja, Rumunia, Egipt, USA). Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

 

 

Damian Idzikowski – urodzony w 1991, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, dyplom przygotował w Pracowni Technik Łączonych prof. nadzw. Sławomira Ćwieka oraz Pracowni Rysunku, Ilustracji i Komiksu prof. Gabriela Kołata. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni jako asystent w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej prowadzonej przez Profesora Krzysztofa Wieczorka. Swoje prace malarskie i graficzne prezentował na wystawach w Polsce i za granicą (w Niemczech, Czechach, Chorwacji, Chinach, Tajwanie). Uczestnik projektu Obraz. Słowo. Tuwim w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi (2013) oraz Dzieci Bałut. Murale Pamięci (2013). Laureat II nagrody w 30. i nagrody specjalnej w 31. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego (2013, 2014), Young Artists Award na VI Międzynarodowym Biennale Splitgraphic (2013) oraz  III nagrody na 9. Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu (2015).

 

 

 

Jakub Zdejszy – urodzony w 1987 roku w Olkuszu. Dyplom na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach obronił z wyróżnieniem w 2013 roku. Obecnie jest doktorantem na macierzystej uczelni. Laureat wielu nagród. W 2017 roku otrzymał Grand Prize na 6 NBC Meschtec Tokyo International Screen Print Biennale w Japonii. Zajmuje się grafiką warsztatową, fotografią i instalacjami przestrzennymi.

 

 

 

 

 

Michał Czerko – Częstochowianin, grafik, entuzjasta graffiti i street artu. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Studia II stopnia, kierunek grafika, specjalność grafika warsztatowa na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Studia zakończone obroną dyplomu magisterskiego w pracowni druku płaskiego prof. Grzegorza Banaszkiewicza w 2016 roku. Aktywnie działa w tematyce graffiti i muralu, współpracuje z artystami z polski i za granicy. Wykonane ściany można oglądać m.in. w Częstochowie, Frankfurcie nad Menem, Kijowie, Slavsku oraz Rzeszowie (Saksofon „Jazz” ul. Targowa; bulwary WSK estakada ujęcia wody; praca zbiorowa – tunel pod zaporą). Kolaboracja nastąpiła również na płaszczyźnie grafiki warsztatowej, wraz z „Kvadrat Projekt” został zaprezentowany cykl grafik połączonych z designerską ramką w wykonaniu Rafała Pawłowskiego.

 

 

Janusz Jędrzejczyk – ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Państwowe Zawodowe Studium Plastyczne w Tarnowie. Studiował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Druku Wklęsłego pod kierunkiem prof. Marka Olszyńskiego i dra Pawła Bińczyckiego. W latach 2010-2013 prowadził zajęcia z zakresu grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym samym okresie był uczestnikiem studiów doktoranckich w zakresie grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie.

Uprawia grafikę warsztatową tworząc najczęściej w technice mezzotinty, oferującej możliwość uzyskiwania subtelnych tonów, łagodnych oraz kontrastowych przejść pomiędzy czernią i bielą, a także swoistego wrażenia realizmu przedstawienia. Kompozycje graficzne artysty sprawiają wrażenie zastygłego ruchu pojedynczego kadru filmu lub animacji. Z reguły ilustrują stany emocjonalne lub niejednoznaczne, często trudne do określenia relacje międzyludzkie. Stosując relatywnie skromne środki wyrazu artysta tworzy nastrojowe prace graficzne mieniące się znaczeniami. Wyrażanie i przemilczanie, odkrywanie i ukrywanie stanowią dla niego punkt wyjścia do budowania kompozycji graficznych, które tworzą jedynie niezbędne elementy. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.