szara sypialnia

Pomysł na sypialnię? Nasza inspiracja – szara sypialnia

Jakie pomieszczenie w domu jest najważniejsze? Zapewne ile osób, tyle zdań na ten temat. Jedno jest pewne – szara sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy prawie połowę swojego życia. Warto zatem poświęcić jej urządzaniu trochę czasu i pomysłów, aby miejsce to stało się dla nas oazą spokoju i odpoczynku.

Od czego zacząć?

Urządzając mieszkanie zazwyczaj na początku wybieramy kolor ścian. Farb do ścian, a szczególnie ich odcieni jest tyle, że od samego oglądania ich może nas rozboleć głowa. Jaki kolor ścian do sypialni? Raczej nie warto stawiać na kolory żywe, pełne energii, w końcu jest to pomieszczenie, w którym powinniśmy się zrelaksować i wyciszyć. Warto postawić na kolory spokojne, neutralne. A może szarość? Szara sypialnia jest zdecydowanie w trendach, a możliwości jej urządzania praktycznie się nie kończą.

Dlaczego szara sypialnia?

sypialnia szaraPowodów jest wiele. Pierwszy i najważniejszy to taki, że szara sypialnia jest wnętrzem bardzo uniwersalnym, pasującym praktycznie do każdego stylu. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że do szarej sypialni jesteśmy w stanie dobrać dodatki w praktycznie każdym kolorze i każdy z nich będzie idealnie pasować. Jakie zalety ma tak uniwersalny kolor ścian? A no takie, że gdy znudzi nam się aranżacja pomieszczenia wystarczy zmienić dodatki, a nie trzeba przemalowywać ścian. Szara sypialnia w kilka chwil zyska nowy charakter, a jej właściciele będą mogli cieszyć się „nowym wnętrzem” urządzony małym kosztem i wysiłkiem. Oglądając programy o urządzaniu wnętrz w telewizji możemy zaobserwować bardzo częste wykorzystanie szarej farby w aranżacji wnętrz, jest ona doceniana zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów w kwestii urządzania wnętrz. Warto poszukać inspiracji i urządzić swoją szarą sypialnię.

Kolor szary zdecydowanie nie jest nudny, a tym bardziej monotonny. Przeglądając paletę szarości można odnaleźć kolor szary wpadający w niebieski, biały, a nawet beżowy. Dzięki tej różnorodności każdy znajdzie swój idealny odcień szarości, pasujący zarówno do wnętrz bardzo klasycznych, jak i nowoczesnych, czy loftowych.

Szara sypialnia jest również świetnym pomysłem na pokój dla dziecka, którego gusta zmieniają się z prędkością światła i w jednym momencie jest zagorzałym fanem różu, tylko po to, aby za miesiąc pokochać żółć. W takim przypadku w szarej sypialni, która staje się neutralnym tłem wystarczy zmienić kilka różowych poduszek na żółte a wnętrze zyska wymarzony wystrój dziecięcych marzeń.