wanna czy prysznic

Wanna czy prysznic – co wybrać do łazienki?

Urządzając mieszkanie stajemy przed wieloma istotnymi wyborami. Jednym, przed którym staje każdy z nas urządzając łazienkę jest odpowiedź na jedno, doskonale znane wszystkim pytanie: wanna czy prysznic? Pytanie to potrafi rozłożyć na łopatki nawet najtwardszych graczy, szczególnie, gdy wśród kilku domowników każdy ma odmienne zdanie na ten temat. Co wybrać? Wanna czy prysznic? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jest to kwestia indywidualna, można jednak przyjrzeć się wadom i zaletom zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania.

Dlaczego wanna?

prysznic czy wannaWanna jest szczególnie ważna dla osób ceniących sobie relaks, komfort i odpoczynek. Nic tak nie odprężą jak długa, gorąca kąpiel w towarzystwie świec, muzyki, czy książki. Sprzyja ona długim kąpielom, ciężko odmówić sobie relaksu i skrócić czas kąpieli do minimum. Wanna czy prysznic? Znacznie ciężej ograniczyć użycie wody w wannie, szczególnie w przypadku, gdy wody lubimy nalać sobie aż po brodę i co jakiś czas dolewać ciepłej wody, gdy nasza trochę ostygnie. Pod prysznicem zaś możemy ograniczyć jej zużycie ograniczając czas prysznica oraz zakręcanie wody w momencie nakładania na siebie różnych myjących specyfików.

A może jednak prysznic?

wanna czy prysznicPrysznic jest zdecydowanie szybszym rozwiązaniem na kąpiel. Nic tak nie pobudza z rana, jak zimny prysznic, a wieczorem ciepły strumień wody lecący na nasze ciało odpręża nas i przygotowuje do snu. W zależności od potrzeb prysznic może nas pobudzić, lub wyciszyć. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że zajmuje stosunkowo niedużo miejsca i zmieści się w każdej łazience. Nie oszukujmy się, najlepiej w jednej łazience mieć zarówno prysznic, jak i wannę. Jeśli mamy więcej niż jedną łazienkę problem wanna czy prysznic łatwo znajduje rozwiązanie- w jednej łazience prysznic, w drugiej wannę. Prysznic jest również uważany za bardziej higieniczną formę kąpieli, gdyż cały brud spływa razem z wodą, w wannie zaś wszelakie zanieczyszczenia w niej zostają.

Wanna czy prysznic – czy jest możliwy kompromis?

Wanna czy prysznic? Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, niejako rozwiązującym problem wanna czy prysznic jest wanna z zamontowanym parawanem, deszczownicą i słuchawką prysznicową. Zdawać by się mogło, że jest to rozwiązanie najbardziej praktyczne i satysfakcjonujące wszystkich. Urządzając wnętrze przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć jego możliwości i nie robić nic na siłę. Wanna, która zajmuje ¾ łazienki w żaden sposób nie będzie praktyczna. Czasami warto odpuścić i cieszyć się innymi przyjemnościami w życiu.