okolica nowego mieszkania

Zakup nowego mieszkania, a okolica

Postanowiłeś kupić nowe mieszkanie na nowym osiedlu? Zapewne dobrze przyjrzałeś się planowi twojego przyszłego lokum. Poznałeś rozkład pomieszczeń, metraż, układ. Zapewne wiesz kiedy, w której części mieszkania będzie słonecznie. A czy poznałeś już bliższą i dalszą okolicę budynku, w którym planujesz zamieszkać? Na co powinieneś zwrócić uwagę, żeby cieszyć się później jak największym komfortem? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Z tego artykułu dowiesz się jak powinna wyglądać okolica Twojego osiedla, żebyś był w pełni usatysfakcjonowany swoim wyborem.

Najbliższa okolica budynku

Zacznijmy od tego, co powinno znajdować się w pobliżu budynku, w którym zamieszkasz, żeby żyło Ci się komfortowo. Po pierwsze, wokoło musisz mieć dużo zieleni. Ona nie tylko ozdabia okolicę, ale też pomaga się zrelaksować. Wysokie drzewa pomagają poczuć kameralną atmosferę, nieco osłaniając przed wzrokiem przechodniów. Znowu alejki pośród zieleni będą świetnym miejscem na spacery z psem. Oczywiście ważne jest też, żeby okolica była dobrze oświetlona i najlepiej też monitorowana, by można było się czuć bezpiecznie nawet po zmroku.

Po drugie, dobrze jest mieć blisko parking, żeby rano nie tracić czasu na wyprawę do samochodu. Oczywiście nie powinien być tuż pod oknami, żeby hałas i spaliny nie przeszkadzały mieszkańcom, jednak mimo wszystko nie może być daleko.

Jeśli chodzi o najbliższe otoczenie, to zieleń i parking (o ile nie ma podziemnego) są najważniejsze. A co powinno być nieco dalej?

Nieco dalej…

W dalszym otoczeniu, ale wciąż niedaleko, powinny się znaleźć sklepy. W dobie braku czasu, tracenie godziny na wycieczkę po masło jest naprawdę irytujące. Większość deweloperów dba więc o to, żeby mieszkańcy nowego osiedla mieli blisko do sklepów.

Kolejnym ważnym punktem – zwłaszcza dla niezmotoryzowanych – będzie przystanek autobusowy lub tramwajowy. Oczywiście nie chcemy, żeby środki transportu miejskiego jeździły nam tuż pod oknami, ale z drugiej strony nie powinny być zbyt daleko.

Rodzice z dziećmi z pewnością chcieliby, żeby w pobliżu domu był też plac zabaw. Docenią też jeśli dzieci będą miały szkołę na tyle blisko, żeby mogły do niej chodzić samodzielnie.

Bliskość wspomnianych punktów bardzo podnosi komfort życia. Umożliwia oszczędzanie czasu, którego przecież i tak nigdy zbyt wiele. Dlatego jeśli zamierzasz kupić mieszkanie od dewelopera, obejrzyj dokładnie nie tylko kartę mieszkania, ale też okolicę.