Zamieszkaj wśród sztuki

Lofty, obco brzmiąca nazwa, to rodzaj mieszkań, na które moda przywędrowała do nas z Zachodu. Ich początki w Stanach Zjednoczonych sięgają lat 60. XX wieku. Współczesny LOFT oznacza prestiż i jest synonimem gustu, dlatego to nie przypadek, że ludzie na całym świecie świadomie decydują się na zamieszkanie w  nietypowych budynkach.

Pragniemy otaczać się przedmiotami pełnymi harmonii, zgodnymi z naszymi emocjami. Chcemy, aby najbliższa nam przestrzeń była przyjazna i zrównoważona. Dbamy więc o estetykę tej przestrzeni otaczając się przedmiotami, które nie są przypadkowe. Przez to, że są zaprojektowane indywidualnie, posiadają swój niepowtarzalny charakter.

Chcemy utrzymać ten niepowtarzalny, magiczny klimat Wydziału Sztuki, miejsca którego istnienie tak znacząco zapisało się w środowisku artystycznym miasta i regionu, łącząc go z nowoczesną zabudową typu LOFT.

Do współpracy przy realizacji naszych mieszkań zaprosiliśmy wybitnych artystów plastyków. Proponujemy nowe spojrzenie na obiekt, odzwierciedlające ambicje i aspiracje jego przyszłych mieszkańców. Dzięki temu stwierdzenie „LOFT Rzeszów – To sztuka tak mieszkać” nie będzie tylko pustym hasłem.

Murale znajdujące się na elewacjach budynków zostaną wykonane na podstawie prac z cyklu “CYRK” Janusza Jędrzejczyka, które wykonane były w Krasnem w pracowni druku wklęsłego Wydziału Sztuki UR, jako praca dyplomowa artysty.

 

 

 

Ich przeniesieniem na elewacje zajmie się Michał Czerko. Artysta ten aktywnie działa w tematyce graffiti i muralu, współpracuje z artystami z polski i za granicy. Wykonane ściany można oglądać m.in. w Czestochowie, Frankfurcie nad Menem, Kijowie, Slavsku oraz Rzeszowie (Saksofon „Jazz” ul. Targowa; bulwary WSK estakada ujęcia wody; praca zbiorowa – tunel pod zaporą).

 

 

 

Każdy budynek wykończony będzie pracami innego Artysty:

 

Budynek A

Ewelina Lochman urodzona w Rzeszowie. Maluje, fotografuje, zajmuje się projektowaniem graficznym i aranżacją przestrzeni. Człowiek to temat, któremu poświęca najwięcej uwagi. Jej prace cechuje ekspresjonizm, geometria, mocna i wizualna kolorystyka, która jest wyrazem emocji.

 

Budynek B

Budynek C