Zamieszkaj wśród sztuki

Lofty, obco brzmiąca nazwa, to rodzaj mieszkań, na które moda przywędrowała do nas z Zachodu. Ich początki sięgają USA lat 60-tych. Współczesny LOFT oznacza prestiż i jest synonimem gustu dlatego to nie przypadek, że ludzie na całym świecie świadomie decydują się na zamieszkanie w  nietypowych budynkach.

Pragniemy otaczać się przedmiotami pełnymi harmonii, zgodnymi z naszymi emocjami. Chcemy aby najbliższa nam przestrzeń była przyjazna i zrównoważona. Dbamy więc o estetykę tej przestrzeni otaczając się przedmiotami, które nie są przypadkowe. Przez to, że są zaprojektowane indywidualnie, posiadają swój niepowtarzalny charakter.

Chcemy utrzymać ten niepowtarzalny, magiczny klimat Wydziału Sztuki, miejsca którego istnienie tak znacząco zapisało się w środowisku artystycznym miasta i regionu, łącząc go z nowoczesną zabudową typu LOFT.

Do współpracy przy realizacji naszych mieszkań zaprosiliśmy wybitnych artystów plastyków. Proponujemy nowe spojrzenie na obiekt odzwierciedlające ambicje i aspiracje jego przyszłych mieszkańców. Dzięki temu stwierdzenie LOFT Rzeszów – To sztuka tak mieszkać nie będzie tylko pustym hasłem.

Murale znajdujące się na elewacjach budynków zostaną wykonane na podstawie prac z cyklu “CYRK” Janusza Jędrzejczyka, który wykonany był w Krasnem w pracowni druku wklęsłego Wydziału Sztuki UR, jako praca dyplomowa artysty.

Ich przeniesieniem na elewacje zajmie się Michał Czerko. Aktywnie działa w tematyce graffiti i muralu, współpracuje z artystami z polski i za granicy. Wykonane ściany można oglądać m.in. w Czestochowie, Frankfurcie nad Menem, Kijowie, Slavsku oraz Rzeszowie (Saksofon „Jazz” ul. Targowa; bulwary WSK estakada ujęcia wody; praca zbiorowa – tunel pod zaporą).

Każda z klatek schodowych w budynku A wykończona będzie pracami:

 

Budynek A klatka I

dr Kamila Bednarska Laureatka Narody im. Jerzego Panka za najlepszy dyplom. Od ukończenia studiów pracuje i tworzy w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Budynek A klatka II

Damian Idzikowski obecnie pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi jako asystent w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej prowadzonej przez prof. Krzysztofa Wieczorka.

Budynek A klatka III

Jakub Zdejszy doktorant na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W roku 2017 otrzymał Grand Prize na 6 NBC Meschtec Tokyo International Screen Print Biennale w Japonii.